ISIC üliõpilaspilet

ISIC üliõpilaspilet ehk International Student Identity Card on rahvusvaheline üliõpilaspilet, millega saab tõendada oma tudengistaatust, reisida ja osta soodsamalt. Lisaks on ISIC üliõpilaspilet võti reisivate tudengite kogukonda, kuhu kuuluvad üliõpilased enam kui sajast riigist.

ISIC üliõpilaspiletit on õigustatud taotlema vähemalt 16-aastane isik, kes on immatrikuleeritud üliõpilane ning õpib kõrghariduslikul õppekaval kas ülikoolis, rakenduskõrgkoolis või kutseõppeasutuses Eestis või välisriigis. Isik võib õppida nii täis- kui ka osakoormusel ning erinevates õppevormides (st päevaõpe, kaugõpe, tsükliõpe jm). Kaardi taotlemisel võib üliõpilane olla ka akadeemilisel puhkusel.

Avatud Ülikooli õppuritel ei ole võimalik ISIC üliõpilaspiletit taotleda, v.a Tartu Ülikooli avatud ülikooli õppe õppurid – kui isik õpib Tartu Ülikooli avatud ülikooli õppe õppekaval (ehk ei kuula ainult mõningaid aineid nt eksternina, vaid läbib kogu õppekava), on ta immatrikuleeritud üliõpilane ja seega õigustatud ISIC üliõpilaspiletit taotlema. Vaata lisainfot siit. Teistel kõrgkoolidel ei ole Avatud Ülikoolis kinnitatud õppekavasid, seega ei ole tegemist ka immatrikuleeritud üliõpilastega, vaid vabakuulajatega.

Eksternid, internid ja residendid ei ole vastavalt ülikooliseadusele üliõpilased, seega ei ole neil võimalik ISIC üliõpilaspiletit taotleda.

Kaardi pikendamiseks või asendamiseks tuleb taotleda uus kaart.

Selleks et näha, milliseid soodustusi ISIC üliõpilaspiletiga on võimalik saada, külasta meie soodustuste lehekülge.

Kiibiga ISIC üliõpilaspiletit on võimalik kasutada ka sõidukaardina Tallinna, Harjumaa ja Kohtla-Järve  ühissõidukites (Ühiskaardi asemel). Selleks tuleb kaart sõidukaardiks registreerida.

Eestis väljastatakse kolme erinevat ISIC üliõpilaspiletit:

  1. ISIC üliõpilaspilet tavakaardina ehk kaart, mis ei ole seotud ühegi pangaga ning mida saab taotleda lehelt www.minukool.ee;
  2. SEB Panga väljastatav kaart ISIC Tudeng, mis ühendab endas rahvusvahelise ISIC Tudengi üliõpilaskaardi, rahvusvahelise MasterCardi deebetkaardi ja ühistranspordi Ühiskaardi funktsioonid.
  3. Swedbanki poolt väljastatav ISIC MasterCard Tudengikaart, millel on lisaks ka pangakaardi funktsionaalsus.

ISIC üliõpilaspilet tavakaardina

ISIC Üliõpilaspilet

ISIC üliõpilaspileti kehtivusajad on:

  • 1 õppeaasta, hind 6,4 €
  • 2 õppeaastat, hind 11,5 €

Kaardi väljastustasu võib olenevalt õppeasutusest olla ka soodsam. Kehtivusaeg algab alati 1. augustil ning lõpeb järgmise kalendriaasta lõpus. 2-aastase kehtivusega kaarti saab taotleda vaid siis, kui taotleja õppe nominaalaeg ei lõpe kaardi kehtivusaja jooksul.

Tavakaardi tellimiseks külastage meie kaardihaldussüsteemi kodulehekülge www.minukool.ee.  Soovi korral saate eelnevalt tutvuda taotlemise videoõpetusega.

 


 

 

SEB ISIC Tudengi pangakaart

ISIC_MC_SEB_StudentCard_2015SEB Panga väljastatav kaart ISIC Tudeng, mis ühendab endas rahvusvahelise ISIC Tudengi üliõpilaskaardi, rahvusvahelise MasterCardi deebetkaardi ja ühistranspordi Ühiskaardi funktsioonid. SEB Panga ISIC Tudengi kaardile laienevad kõik ISICu soodustused nii Eestis kui ka välismaal.

SEB Panga ISIC Tudengi kaarti saate tellida SEB internetipangast aadressil www.seb.ee/isic. SEB kodulehelt saate kaardi tellida ka juhul, kui Te pole panga klient: konto avatakse Teile siis, kui lähete pangakaardile kontorisse järele.

Seda kaarti ei ole võimalik taotleda www.minukool.ee süsteemi kaudu

 

 

SEB panga ISIC Tudengi kaarti tutvustav video:

 

Kulutuste planeerimise abimees tudengile:


liitkaart_swed

ISIC MasterCard Tudengikaart

Alates 28.08.2013 väljastab Swedbank senise Tudengikaardi asemel ISIC MasterCard Tudengikaarti, mis toimib ka internetis. ISIC MasterCard Tudengikaarti on võimalik taotleda Swedbanki internetipangast aadressil www.swedbank.ee/isic. Swedbank ISIC MasterCard Tudengikaardile laienevad kõik ISIC soodustused nii Eestis kui ka välismaal.