ISIC õpilaspilet tavakaardina

ISIC õpilaspilet ehk International Scholar Identity Card tõendab õpilasstaatust nii Eestis kui ka välismaal ning võimaldab kasutada soodustusi – Eestis 1000 (nt. Rahvusooper Estonia -50%, Vene Teater -30%, Efektoptika -20%, Peetri Pizza -15%, Monton -10%, Sportland -8%) ning välismaal 126 000 müügikohas.

ISIC õpilaspiletit on õigustatud taotlema vähemalt 6-aastane isik, kes omandab üld- või kutseharidust Eestis või välisriigis. Kaardi taotlemisel ei ole vanuselist ülemmäära. Kui taotleja õpib Eestis, väljastatakse kaardihaldussüsteemi EDUID kaudu tellitud õpilaspilet Eesti Hariduse Infosüsteemis oleva infokande alusel (eraldi tõendit ei ole vaja taotlemiseks esitada), välisriigi õppeasutuse puhul tuleb esitada ka õppimist kinnitav tõend, mis on väljastatud viimase 3 kuu jooksul.

Kaardi pikendamiseks või asendamiseks tuleb taotleda uus kaart.

Selleks et ennast kõige vingemate soodustustega kursis hoida, külasta kindlasti meie soodustuste lehekülge.

Kiibiga ISIC õpilaspiletit on võimalik kasutada ka sõidukaardina Tallinna, Harjumaa, Kohtla-Järve ja Tartu ühissõidukites (Ühiskaardi asemel). Selleks tuleb kaart sõidukaardiks registreerida.

Eestis väljastatakse kaht erinevat ISIC õpilaspiletit:

  1. ISIC õpilaspilet tavakaardina, ehk kaart, mis ei ole seotud ühegi pangaga ning mida saab taotleda kaardihaldussüsteemist EDUID;
  2. SEB panga poolt väljastatav ISIC õpilaspilet, millel on lisaks ka pangakaardi funktsionaalsus.

ISIC õpilaspilet tavakaardina ei ole ühegi pangaga seotud. See tõendab õpilasstaatust ning võimaldab kasutada soodustusi. Kiibiga ISIC õpilaspilet täidab ka sõidukaardi funktsiooni.

ISIC õpilaspileti kehtivusajad on:

  • 1 õppeaasta, hind 7,5 €
  • 2 õppeaastat, hind 13,8 €
  • 3 õppeaastat, hind 19,2 €

Kehtivusaeg algab 1. augustil ning lõpeb järgmise (2-aastase kaardi puhul ülejärgmise, 3-aastase kaardi puhul üleülejärgmise) kalendriaasta lõpus. 2- ja 3-aastase kehtivusega kaarti saab taotleda vaid siis, kui taotleja õppeaeg ei lõpe enne kaardi kehtivusaja lõppu.

Tavakaardi tellimiseks külastage meie kaardihaldussüsteemi kodulehekülge, kust õpilaspiletit saab taotleda nii õpilane ise (kui ta on vähemalt 14-aastane) kui ka tema lapsevanem.