ITIC õpetajakaart tavakaardina

Rahvusvaheline ITIC õpetajakaart ehk International Teacher Identity Card tõendab isiku õpetajastaatust nii Eestis kui ka välismaal ning võimaldab kasutada ITIC kaardiga kaasnevaid soodustusi Eestis 1000 ja välismaal 126 000 müügikohas.

Õpetajakaarti on õigustatud taotlema isik, kes teeb haridusseaduse mõistes pedagoogilist tööd haridus- ja teadusministeeriumi koolitusloaga õppeasutuses või tegevusloaga hoolekandeasutuses õppeaasta jooksul vähemalt 18 tundi nädalas või määratud täiskohana. Vajaliku pedagoogilise töö koormuse sisse võib arvestada ka aja, mis kulub tundide ettevalmistamisele, õpilastööde parandamisele ja muule pedagoogilisele tööle. Väikekoolide õpetajatel, kelle töökoormus on väiksem kui 20 tundi nädalas, kuid määratud täiskohana, on samuti võimalik ITIC kaarti taotleda. Lapsehoolduspuhkusel oleval haridustöötajal ning ka õppeasutuse juhil on õigus ITIC õpetajakaarti taotleda. Pedagoogilise töö koormus võib tulla ka mitmes õppeasutuses õpetamise peale kokku. Sel juhul saab taotleja ise valida, missuguse kooli nimi kaardile trükitakse. Pedagoogilise töö koormust hindab õppeasutuse juht.

ITIC õpetajakaardi soodustuste nägemiseks külastage meie soodustuste lehekülge.

Kiibiga ITIC õpetajakaarti on võimalik kasutada ka sõidukaardina Tallinna, Harjumaa, Kohtla-Järve ja Tartu ühissõidukites (Ühiskaardi asemel). Selleks tuleb kaart sõidukaardiks registreerida.

Eestis väljastatakse kaht erinevat ITIC õpetajakaarti:

  1. ITIC õpetajakaart tavakaardina, ehk kaart, mis ei ole seotud ühegi pangaga ning mida saab taotleda kaardihaldussüsteemist EDUID;
  2. SEB panga poolt väljastatav ITIC õpetajakaart, millel on lisaks ka pangakaardi funktsionaalsus.

Tavakaardi tellimiseks külastage meie kaardihaldussüsteemi kodulehekülge. Kaardi tellimisel päritakse pedagoogilise töö koormust Eesti Hariduse Infosüsteemist (eraldi tõendit ei ole vaja üldjuhul esitada). Kui seal õpetaja töökoormuse kohta andmed puuduvad, tuleb kaardi taotlemiseks saata pedagoogilise töö koormust kinnitav tõend, mille on väljastanud õppeasutuse juht.

Kiibiga tavakaarti on võimalik kasutada ühistranspordis Ühiskaardi asemel.

Huvikoolide õpetajatel tuleb kaardi taotlemiseks saata tõend, sest Eesti Hariduse Infosüsteemis puudub info nende töökoormuse kohta. Kaardi taotlemiseks vajalik õpetajastaatus lisatakse süsteemi tõendi alusel.