Kuidas alustada äri: Äristarter tutvustab ettevõtjate edulugusid ja aitab noortel inspiratsiooni saada

Veebimajutus.ee blogis on juba mõnda aega avaldatud Äristarteri saateid. Igas videos võtab sõna keegi alustanud ettevõtja ning räägib oma loo nii sellest, kuidas kõik alguse sai kui ka suurematest õnnestumistest või ebaõnnestumistest. Iga äri taga on hulk katsetamisi, kogemusi, millega saab teisi hoiatada kui ka edulugusid, mille järgi võib nii mõnigi noor leida innustust oma äri alustamiseks.

Iga lugu on erinev. Praeguseks on ilmunud neli Äristarteri lugu: Illimar “Müramisekspert” Pilt räägib oma esimestest väljakutsetest ettevõtjana, “Vrapikuninganna” Liisi Tarvo rõhutab, et ettevõtlus peab alati rõõmus olema, Evelin Veermets soovitab äri alustada kirega ning kordab üle klassikalise ettevõtlus-soovituse: et edukas olla, tuleb erineda kõigist teistest. Seda aga, et alati ei pea jääma oma esialgse idee ja tegevusala juurde, näitab Õnnekoolitaja Dalí Getter Karat omaenda kogemusest: ühel hetkel tuleb otsustada tegevusvaldkonna vahetamise kasuks, kui nii tundub parem.

Saated on lõbusa vaba intervjuu vormis, intervjueerijaks on videoturundaja ning ettevõtja Hinrikus-Karu United Dream Studiost, kes küsib ettevõtlusega alustanud noortelt, mis viis neid nende praeguse ärini ja kuidas üldse peaks oma ettevõttega alustama. Näiteks kust leida oma esimesed kliendid ja kuidas üles seada koduleht?

Äristarterist selgub seegi, et pole olemas õiget aega ettevõtlusega alustamiseks. Õige aeg on tegelikult kohe! Näiteks Liisi Tarvo, kes räägib oma loo, alustas juba 15-aastaselt. Vanus oli tema jaoks lihtsalt number. 

Oma loovagentuuri üles ehitanud Evelin Veermets aga soovitab kõigile alustajatele: parimad äri-ideed tulevad, kui lahendada mõni enda probleem, millega tahad väga tegeleda ja mis justkui sinu elu paremaks ja lihtsamaks muudab.

Õnnekoolitaja Dalí Getter Karat soovitab alustada enesest: “Tuleb usaldada iseennast. Tuleb lihtsalt hakata pihta. Kõige pikem teekond algab ikka esimesest sammust.”

Kui tundub, et oled ka ise valmis astuma esimesi samme ettevõtjana ning vajad selleks kodulehte, mis on üks esimesi kanaleid, kus oma äri tutvustada, siis Veebimajutus.ee pakub koostöös ISICu ja Minu Kooliga 3 kuud majutust ja .ee domeeni aastaks vaid 1 € eest. Veebimajutus.ee on alustajale hea valik, sest eestikeelne kasutajatugi saab alati kiiresti abistada, kui iseteeninduses küsimusi tekib ning seda lahendust kasutavad juba üle 15 000 ettevõtte.
Tutvu pakkumisega: https://www.veebimajutus.ee/isic/