ISIC üliõpilaspilet ehk International Student Identity Card on rahvusvaheline üliõpilaspilet, millega saab tõendada oma tudengistaatust ning reisida ja osta soodsamalt. Lisaks on ISIC üliõpilaspilet võti reisivate tudengite kogukonda, kuhu kuuluvad üliõpilased enam kui sajast riigist.

ISIC üliõpilaspiletit on õigustatud taotlema vähemalt 16-aastane isik, kes on immatrikuleeritud üliõpilane ning õpib kõrghariduslikul õppekaval kas ülikoolis, rakenduskõrgkoolis või kutseõppeasutuses Eestis või välisriigis. Isik võib õppida nii täis- kui ka osakoormusel ning erinevates õppevormides (st päevaõpe, kaugõpe, tsükliõpe jm). Kaardi taotlemisel võib üliõpilane olla ka akadeemilisel puhkusel.

Avatud ülikooli õppuritel ei ole võimalik ISIC üliõpilaspiletit taotleda, v.a Tartu Ülikooli avatud ülikooli õppurid. Kui isik õpib Tartu Ülikooli avatud ülikooli õppekaval (ehk ei kuula ainult mõningaid aineid nt eksternina, vaid läbib kogu õppekava), on ta immatrikuleeritud üliõpilane ja seega õigustatud ISIC üliõpilaspiletit taotlema. Vaata lisainfot siit. Teistel kõrgkoolidel ei ole avatud ülikoolis kinnitatud õppekavasid, seega ei ole tegemist ka immatrikuleeritud üliõpilastega, vaid vabakuulajatega.

Eksternid, internid ja residendid ei ole vastavalt ülikooliseadusele üliõpilased, seega ei ole neil võimalik ISIC üliõpilaspiletit taotleda.

Kaardi pikendamiseks või asendamiseks tuleb taotleda uus kaart.

Selleks et näha, milliseid soodustusi ISIC üliõpilaspiletiga on võimalik saada, külasta meie soodustuste lehekülge.

Kiibiga ISIC üliõpilaspiletit on võimalik kasutada ka sõidukaardina Tallinna, Harjumaa, Kohtla-Järve, Tartu, Pärnu, Rakvere ja Narva ühissõidukites (Ühiskaardi asemel). Selleks tuleb kaart sõidukaardiks registreerida.

Eestis väljastatakse kolme erinevat ISIC üliõpilaspiletit:

  1. ISIC üliõpilaspilet tavakaardina, ehk kaart, mis ei ole seotud ühegi pangaga ning mida saab taotleda kaardihaldussüsteemist eduid.ee; kiibiga tavakaardil on olemas ühistranspordi Ühiskaardi funktsionaalsus.
  2. SEB panga poolt väljastatav kaart ISIC Tudeng, mis ühendab endas rahvusvahelise ISIC Tudengi üliõpilaskaardi, rahvusvahelise MasterCard deebetkaardi ja ühistranspordi Ühiskaardi funktsioonid.
  3. Swedbanki poolt väljastatav ISIC MasterCard Tudengikaart, millel on lisaks ka pangakaardi ja ühistranspordi Ühiskaardi funktsionaalsus.

ISIC üliõpilaspilet tavakaardina

 

ISIC üliõpilaspileti kehtivusajad on:

  • 1 õppeaasta, hind 7,5 €
  • 2 õppeaastat, hind 13,8 €

Kaardi väljastustasu võib olenevalt õppeasutusest olla ka soodsam. Kehtivusaeg algab alati 1. augustil ning lõpeb järgmise kalendriaasta lõpus. 2-aastase kehtivusega kaarti saab taotleda vaid siis, kui taotleja õppe nominaalaeg ei lõpe kaardi kehtivusaja jooksul.

Tavakaardi tellimiseks külastage meie kaardihaldussüsteemi kodulehekülge.  Soovi korral saate eelnevalt tutvuda taotlemise videoõpetusega.

 


 

SEB ISIC Tudengi pangakaart

 

SEB ISIC Tudengi pangakaart ühendab endas rahvusvahelise ISIC üliõpilaskaardi, Mastercardi deebetkaardi ning Ühiskaardi funktsioonid. ISIC pangakaardiga saab teha igapäevaseid pangatehinguid ja tõestada üliõpilasstaatust. Sellele kaardile laienevad kõik ISIC soodustused nii Eestis kui ka välismaal. 

ISIC Tudengi pangakaardi saab endale tellida SEB pangast https://www.seb.ee/igapaevapangandus/deebetkaardid/isic-ja-itic-kaardid

Kulutuste planeerimise abimees tudengile:


 

 

 ISIC MasterCard Tudengikaart

liitkaart_swed

 

Swedbanki poolt väljastatav ISIC MasterCard Tudengikaart on viipemakse võimalusega deebetkaart, millega saab šopata ka netipoodides ja koguda preemiapunkte.

ISIC MasterCard Tudengikaart

Swedbanki ISIC MasterCard Tudengikaart on deebetkaart, millega saad kasutada viipemakse võimalust, koguda preemiapunkte, šopata netipoodides, kasutada kõiki ISIC soodustusi nii Eestis kui ka välismaal ja mis toimib ka ühistranspordi Ühiskaardina ning ülikooli ukse- ja raamatukogukaardina.

Igapäevaste rahaasjade ajamisel on abiks ka Swedbanki mobiilipank. Mobiilipangas saab kiirelt ja mugavalt vaadata kontojääki, teha ülekandeid, kaardi limiite muuta ning kaarti blokeerida ja taasaktiveerida.

ISIC MasterCard Tudengikaarti on võimalik tellida Swedbanki internetipangast