Võta meiega ühendust

Pärnu mnt 102-21 (E korpus, III korrus), Tallinn, Harju maakond, 11312. Kontor avatud E-N 10:00-16:30, Reedel on kontor suletud

Võta meiega ühendust

ISIC ehk International Student Identity Card on rahvusvaheline õpilas- ja üliõpilaspilet, mis tõendab õppuristaatust Eestis ja veel 130 riigis, annab soodustusi üle 1000 Eesti ja 130 000 välismaises müügipunktis. Lisaks on sel hulganisti funktsionaalsusi, Eestis näiteks ukse-, söökla-, raamatukogu-, ühistranspordi- ja pangakaardina.

ISIC kaarti kasutab üle 4,5 miljoni inimese ning iga 7 sekundi jooksul väljastatakse uus kaart. Tänaseks on maailmas kasutusel olnud üle 100 miljoni ISIC kaardi. ISIC kaardi idee olulisus kuulutati avalikuks 1953. aastal Kopenhaagenis toimunud 3. rahvusvahelisel üliõpilaste konverentsil Norra ja Hollandi üliõpilasliitude poolt, kus peeti vajalikuks, et rahvusvaheline üliõpilaspilet jõuaks võimalikult paljude tudengiteni erinevates maailma paikades ning suurendaks soodsamate reisivõimalustega üksteisemõistmist ning rahvuste- ja kultuuridevahelist tolerantsust. ISIC kasvas edasistel aastatel jõudsalt ning 1968. aastast alates tunnustab ISICi tegevust ka UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization).

ISIC brändi ametlik esindaja Eestis on Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL), mis on valdkonnaga tegelenud juba 1993. aastast. 1999. aastal alustas EÜL SEB Eesti Ühispangaga ühiskaardi väljastamist, mis oli esmakordne pangafunktsionaalsusega ISIC kaart terves maailmas ning leidis kiiresti koha paljude noorte rahakotis. Koostöös SEB-ga väljastatakse täna kaarte nimega ISIC Tudeng, ISIC Õpilane ja ITIC Õpetaja, mis ühendavad endas rahvusvahelise deebetkaardi MasterCard ja ühistranspordi Ühiskaardi funktsioonid. Alates 2013. aasta augustist väljastatakse pangafunktsionaalsusega ISIC üliõpilaspileteid ka koostöös Swedbankiga ning kaardid kannavad nime ISIC MasterCard Tudengikaart. ISIC tavakaarte saab taotleda EÜL-i poolt välja töötatud kaardihaldussüsteemis EDUID.