Rahvusvaheline ITIC õpetajakaart ehk International Teacher Identity Card tõendab isiku õpetajastaatust nii Eestis kui ka välismaal ning võimaldab kasutada ITIC kaardiga kaasnevaid soodustusi Eestis 1000 ja välismaal 130 000 müügikohas.

Õpetajakaarti on õigustatud taotlema isik, kes teeb haridusseaduse mõistes pedagoogilist tööd haridus- ja teadusministeeriumi koolitusloaga õppeasutuses või tegevusloaga hoolekandeasutuses õppeaasta jooksul vähemalt 18 tundi nädalas või määratud täiskohana. Vajaliku pedagoogilise töö koormuse sisse võib arvestada ka aja, mis kulub tundide ettevalmistamisele, õpilastööde parandamisele ja muule pedagoogilisele tööle. Väikekoolide õpetajatel, kelle töökoormus on väiksem kui 20 tundi nädalas, kuid määratud täiskohana, on samuti võimalik ITIC kaarti taotleda. Lapsehoolduspuhkusel oleval haridustöötajal ning ka õppeasutuse juhil on õigus ITIC õpetajakaarti taotleda. Pedagoogilise töö koormus võib tulla ka mitmes õppeasutuses õpetamise peale kokku. Sel juhul saab taotleja ise valida, missuguse kooli nimi kaardile trükitakse. Pedagoogilise töö koormust hindab õppeasutuse juht.

ITIC õpetajakaardi soodustuste nägemiseks külastage meie soodustuste lehekülge.

Kiibiga ITIC õpetajakaarti on võimalik kasutada ka sõidukaardina Tallinna, Harjumaa, Kohtla-Järve, Tartu, Pärnu, Rakvere ja Narva ühissõidukites (Ühiskaardi asemel). Selleks tuleb kaart sõidukaardiks registreerida.

Eestis väljastatakse kaht erinevat ITIC õpetajakaarti:

  1. ITIC õpetajakaart tavakaardina, ehk kaart, mis ei ole seotud ühegi pangaga ning mida saab taotleda kaardihaldussüsteemist EDUID;
  2. SEB panga poolt väljastatav SEB ITIC õpetaja pangakaart, millel on lisaks ka pangakaardi funktsionaalsus.

 ITIC õpetajakaart tavakaardina

ITIC õpetajakaart tavakaardina kehtib kas ühe õppeaasta (hind 7,5 €), kaks õppeaastat (hind 13,8 €)  või kolm õppeaastat (hind 19,2 €). Kehtivusaeg algab alati 1. augustil ning lõpeb järgmise (ülejärgmise või üleülejärgmise, olenevalt kehtivusajast) kalendriaasta lõpus. 2- ja 3-aastast õpetajakaarti on võimalik taotleda vaid MinuKool süsteemiga liitunud õppeasutuste õpetajatel.

Tavakaardi tellimiseks külastage meie kaardihaldussüsteemi kodulehekülge. Kaardi tellimisel päritakse pedagoogilise töö koormust Eesti Hariduse Infosüsteemist (eraldi tõendit ei ole vaja üldjuhul esitada). Kui seal õpetaja töökoormuse kohta andmed puuduvad, tuleb kaardi taotlemiseks saata pedagoogilise töö koormust kinnitav tõend, mille on väljastanud õppeasutuse juht.

Kiibiga tavakaarti on võimalik kasutada ühistranspordis Ühiskaardi asemel.

Huvikoolide õpetajatel tuleb kaardi taotlemiseks saata tõend, sest Eesti Hariduse Infosüsteemis puudub info nende töökoormuse kohta. Kaardi taotlemiseks vajalik õpetajastaatus lisatakse süsteemi tõendi alusel.


 SEB ITIC õpetaja pangakaart

SEB ITIC Õpetaja pangakaart ühendab endas rahvusvahelise ITIC õpetajakaardi, Mastercardi deebetkaardi ja Ühiskaardi funktsioonid. ITIC pangakaardiga saab teha igapäevaseid pangatehinguid ja tõestada õpetajastaatust. Sellele kaardile laienevad kõik ISIC soodustused nii Eestis kui ka välismaal.

ITIC Õpetaja pangakaardi saab endale tellida SEB pangast https://www.seb.ee/igapaevapangandus/deebetkaardid/isic-ja-itic-kaardid